Stacje pogodowe atmesys sport to idealne rozwiązanie zarówno dla pasjonatów sportów wodnych, zimowych, lotniczych, ale także dla ośrodków wypoczynkowych, szkółek lub wypożyczalni sprzętu dbających o bezpieczeństwo swoich klientów i podopiecznych.

Rozwiązanie atmesys w prosty sposób dostarczy rzetelną informację o aktualnych warunkach pogody bezpośrednio na urządzenia mobilne zainteresowanych. Ostrzeżenia o zbliżających się zagrożeniach lub nagłych zmianach pogody, pomogą ustrzec sportowców przed niebezpieczeństwem lub prawidłowo dobrać sprzęt do panujących warunków pogodowych.
Autonomia pracy
Niezależność od infrastruktury i prosta instalacja pozwala na pomiar warunków pogodowych w miejscach dotąd niedostępnych w prosty i efektywny kosztowo sposób.
Klasa szczelności IP66
Urządzenia atmesys są przygotowane do pracy w ciężkich warunkach i ograniczonej infrastrukturze.
Ultrawydajna komunikacja IoT
Urządzenia atmesys bazują na najnowocześniejszych standardach technologii radiowej dla Internetu Rzeczy.
Modułowość
System atmesys można skroić na miarę swoich potrzeb dobierając komponenty i modułu niezbędne dla zaspokojenia potrzeb pomiarowych konkretnych przypadków
Tryb Live
Wyniki pomiarów i analiza obecnych warunków środowiskowych bez zbędnej zwłoki bezpośrednio na urządzenia mobilne i dostępne online.
Korzyści
- Pomiar w dowolnej lokalizacji (np. na łodzi, platformie na środku jeziora, keji, wzniesieniu lub polu golfowym)
- Możliwość uruchomienia trybu Live i transmisji pomiarów w czasie rzeczywistym (funkcja dla regat i imprez sportowych zależnych od warunków pogodowych).
- Możliwość integracji z zewnętrznymi dostawcami informacji pogodowych (np. WindGuru, Windy).
- Konkurencyjne cenowo autonomiczne stacje pogody dla żeglarstwa.
- Możliwość zagnieżdżenia widgetu z danymi stacji na stronie szkółki/wypożyczalni/ośrodka sportowego.
- Możliwość wykupienia powiadomienie SMS dla ostrzeżeń z konkretnej stacji atmesys.

Profesjonalne stacje atmesys sport doskonale nadają się do monitorowania warunków pogodowych w sportach wodnych. Wyspecjalizowane czujniki ultrasoniczne umożliwiają monitorowanie prędkości kierunku wiatru bez ruchomych elementów, gwarantując niezawodny i dokładny pomiar, nawet w warunkach wysokiego zasolenia w środowisku morskim. Równie istotne pomiary ciśnienia lub zmian temperatury powietrza lub wody atmosfery, są możliwe niezależnie od lokalizacji.
System może zostać wykorzystany do instalacji na bojach wyznaczających trasę regat w żeglarstw udostępniając pomiar aktualnych warunków pogodowych, pozwalając na wizualizację zmian i zaplanowanie optymalnej strategii wyścigu. Każde urządzenie wyposażone jest w system GNSS/GPS umożliwiając natychmiastową wizualizację i weryfikację położenia znaków trasy względem kierunku wiatru. System można wykorzystać do kontroli przebiegu wyścigu oraz odczytu stanu czujników zawodników. Proponowane stacje atmesys w prosty sposób można zintegrować z automatycznymi systemami ostrzegania przed zbliżającymi się wyładowaniami atmosferycznymi oraz nagłymi zmianami pogody zapewniając bezpieczeństwo uczestników imprez sportowych.
Zastosowania
- Automatyzacja procesów nawadniania i nawożenia pól golfowych lub boisk.
- Żeglarskie stacje pogody
- Oznaczanie boi tras regat wraz z aktualnym pomiarem warunków pogodowych
- Stacje pogodowe dla turystyki informujące o jakości powietrze, temperaturze wody czy aktualnym nasłonecznieniu i indeksie UV
- Automatyczne systemy nawadniania w parkach
- Zastosowanie w leśnictwie (np. ochrona przeciwpożarowa).
- Systemy monitoringu przeciwpowodziowego.
- Stacje pogody w lotnictwie. (mobilne stacje pogody dla dronów)
Zalety
- Oszczędność zużycia wody (optymalizacja czasu rozpoczęcia i zakończenia nawadniania oraz dawki wody)
- Instalacja w dowolnej lokalizacji (np. na platformie na zbiorniku wodnym)
- Rozwiązanie odznacza się wytrzymałością na trudne warunki środowiskowe jak zasolenie czy ryzyko zalania wodą.
- Wykorzystanie lokalizacji GPS do monitorowania przebiegu zawodów i ustawienia trasy w czasie rzeczywistym
- Informacje mikroklimatyczne o stanie pogody i aktualnych ryzykach dla zdrowia
- Oszczędność energii (zasilanie pomp, zaworów itp.)
- Oszczędność czasu (automatyzacja i racjonalizacja procesów produkcyjnych)
- Mobilność i elastyczność systemu pomiarowego
Rozwiązania
IoT
Zgodność ze wszystkimi wiodącymi standardami IoT, pozwala na dobór optymalnej komunikacji bezprzewodowej zależnie od potrzeb klienta oraz lokalnych uwarunkowań systemu.
Autonomia
W pełni autonomiczna praca bez zewnętrznych źródeł zasilania i komunikacji przewodowej
Bezpieczeństwo danych
Szyfrowanie danych w komunikacji radiowej oparte jest o standard AES-256, który oznacza 256-bitowy klucz szyfrujący, praktycznie nie do złamania przez dzisiejsze komputery.
Modułowość
Ultra-kompaktowa konstrukcja, bogate, uniwersalne wyposażenie i konfiguracja interfejsów oraz autonomiczna praca, pozwala na tworzenie elastycznych systemów pomiarowych przy zachowaniu wszystkich kluczowych właściwości profesjonalnych stacji pomiarowych.
Plug&Play
Bardzo prosta, intuicyjna obsługa oraz zdolności do pracy zaraz po podłączeniu, bez konieczności ingerencji użytkownika w konfigurację sprzętową stacji.
Czujniki
Możliwość podłączenia praktycznie dowolnego czujnika w oparciu o najpopularniejsze standardy komunikacyjne.
Technologie
Obróbka i przechowywanie danych w chmurze daje szerokie możliwości optymalizacyjne. Modułowa architektura rozwiązania, bazująca na bezprzewodowej technologii komunikacji o niskim poborze mocy, pozwala na nieprzerwaną, akumulatorową pracę modułów.
Rozwiązania
w Chmurze
Dalekosiężna
Komunikacja
Wysokowydajne
Akumulatory
Autonomiczna
Praca
Szyfrowanie
danych
On-line
Dane z systemu są na bieżąco aktualizowane oraz dostępne w trybie zdalnym, za pośrednictwem internetu.

Struktura systemu
Moduły pomiarowe atmesys są solidnymi konstrukcjami o kompleksowym i wielostronnym zastosowaniu. Proste w montażu, wyprodukowane zgodnie z normą szczelności IP66 pozwalają na pracę w trudnych warunkach np. na jednostkach pływających lub na bojach. Ponadto, pozwalają na instalację różnego typu sensorów do pomiaru parametrów gruntu, atmosfery, wody, a także szeregu najważniejszych parametrów fizyko klimatycznych. Moduły pomiarowe atmesys przesyłają bezprzewodowo dane pomiarowe w czasie rzeczywistym w różnych standardach transmisji danych do serwera agregującego. Sensory podłączone do modułów pomiarowych umożliwiają stworzenie rozproszonej sieci wielu punktów pomiarowych przesyłających dane drogą radiową do stacji pomiarowych, przekazujących bezpośrednio dane do internetowej chmury bez konieczności budowania kłopotliwych połączeń kablowych pomiędzy poszczególnymi sensorami.
Wyposażenie modułu pomiarowego atmesys sport
Profesjonalne stacje atmesys sport . Są to najbardziej zaawansowane stacje meteo wspierające szereg dyscyplin sportowych rzetelnymi informacjami pogodowymi w czasie rzeczywistym, posiadające możliwość współpracy z ponad kilkudziesięcioma sensorami pogodowymi jednocześnie.
Moduł pomiarowy

Moduł pomiarowy jest elementarnym komponentem systemu atmesys.
Autonomiczna jednostka

Autonomiczna jednostka zbierająca dane z podłączonych czujników i przekazująca informacje do stacji agregującej.
Akumulator

Akumulator o pojemności 3.4 Ah pozwalając na pracę do 60 dni bez dostępu do słońca.
Monokrystaliczny panel PV

Monokrystaliczny panel PV (klasa A) do analizy promieniowania słonecznego dla fotosyntezy roślin oraz ładowania akumulatora.
Proponowane czujniki dla atmesys sport
Moduły pomiarowe atmesys współpracują z szeroką paletą sensorów różnych producentów do monitorowania prędkości i kierunku wiatru, jakości powietrza, zanieczyszczenia hałasem czy nasłonecznienia.
Dodatkowo system atmesys wspiera pomiar temperatury wody lub gruntu, poziom wody w zbiorniku lub jako gateway do zbierania danych z czujników zawodników biorących udział w regatach lub zawadach sportowych.
Wybierz pakiet
Pomiar promieniowania słonecznego z wykorzystaniem telemetrii panelu PV (W/m2)
zobacz więcej keyboard_arrow_rightPomiar temperatury, wilgotności względnej i ciśnienia atmosferycznego
zobacz więcej keyboard_arrow_rightCzujnik prędkości i kierunku wiatru (anemometr mechaniczny lub ultrasoniczny)
zobacz więcej keyboard_arrow_rightPomiar promieniowania słonecznego z wykorzystaniem telemetrii panelu PV (W/m2)
Stacje atmesys agro wyposażone są w monokrystaliczne panele fotowoltaiczne (PV), wykorzystywane zarówno do uzupełniania energii w akumulatorze stacji oraz do pomiaru aktualnego natężenia promieniowania słonecznego. Panel monokrystaliczny, w którym ogniwa są jednym, solidnym kryształem, osiąga większą wydajność w procesie przetwarzania energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną, niż w przypadku paneli polikrystalicznych. Ze względu na sposób produkcji (metoda Chochralskiego), uzyskana struktura kryształów pozwala na osiągnięcie większej swobody ruchu elektronów. Prowadzi to nie tylko do zwiększonej wydajności, ale również do niższego współczynnika temperaturowego. Oznacza to, że panele monokrystaliczne lepiej pracują w podwyższonych warunkach temperaturowych (0,01 do 0,03 punktów procentowych straty na każdy stopień Celcjusza).
Specyfikacja
Ogniwa: | Monokrystaliczne | ![]() |
Moc panelu PV [W]: | 10 | |
Tolerancja mocy [%]: | ± 3 | |
Napięcie [V]: | 18 | |
Prąd max Imp [A]: | 0.54 | |
Napięcie jałowe Voc [V]: | 22.64 | |
Prąd zwarcia Isc [A]: | 0.58 | |
Zakres temperatury pracy [c°]: | -40°C do 85°C | |
Wymiary [mm]: | 430 x 190 x 25 | |
Waga [kg]: | 1.2 |
Pomiar temperatury, wilgotności względnej i ciśnienia atmosferycznego
W stacjach atmesys domyślnie proponujemy cyfrowy, zintegrowany czujnik temperatury, wilgotności oraz ciśnienia firmy Bosch, będącej światowym potentatem na rynku elektroniki konsumenckiej, przemysłowej, narzędziowej i medycznej. System pomiarowy złożony z przetworników temperatury, wilgotności oraz ciśnienia atmosferycznego został zaopatrzoony w niezbędne układy pomiarowe jak multiplekser, przetwornik ADC, stabilizator napięcia oraz cyfrowy interfejs komunikacyjny. Czujnik łączy się z mikrokontrolerem stacji atmesys za pomocą interfejsu I2C, pobierając przy tym niebywale małą ilość energii. Odczyt wszystkich trzech parametrów z częstotliwością 1 Hz, pobiera zaledwie 3,6 μA, co sprawia, że doskonale nadaje się on do takich urządzeń jak stacje pomiarowe atmesys odzyskujących energię z otoczenia (ang. energy harvesting).
Specyfikacja
- Temperatura
- Zakres pomiarowy: od -40 do 85 °C
- Dokładność: ± 1 °C
- Wilgotność:
- Zakres pomiarowy: od 10 do 100 % RH
- Dokładność: ± 3 % RH
- Ciśnienie
- Zakres pomiarowy: od 300 do 1100 hPa
- Dokładność: ± 1 hPa
Wilgotność względna (ang. relative humidity) jest to stosunek ilości pary wodnej aktualnie zawartej w powietrzu do ilości pary wodnej jaką powietrze jest w stanie utrzymać przy danej temperaturze. Wilgotność względna wyrażana jest w procentach %R.H. Zwiększenie ilości wody w powietrzu powoduje wzrost wilgotności powietrza. Wilgotność względna powietrza jest mierzona w zakresie od 0 do 100%. Osiągnięcie 100% przez wilgotność względną powietrza sprawia, że woda zaczyna się wykraplać (kondensacja). Nie nastąpi to w samym powietrzu, ale na powierzchni która ma temperaturę niższą niż temperatura punktu rosy, a która ma kontakt z powietrzem np. ściany, okna, lustra, itp.
Do wkroplenia wody z powietrza można doprowadzić na dwa sposoby, przez dostarczenie odpowiedniej ilości wody lub poprzez obniżenie temperatury powietrza. Temperatura, w której następuje wkroplenie wody nazywa się temperaturą punktu rosy. Istnieje zatem zależność, pomiędzy temperaturą a wilgotnością względną powietrza. Gdy temperatura powietrza osiągnie temperaturę punktu rosy to wilgotność względna powietrza będziewynosiła 100%RH. Im temperatura powietrza wyższa, tym więcej pary wodnej może się zmieścić w powietrzu.
Temperatura punktu rosy jest wyznaczana na podstawie zmierzonej wilgotności względnej i temperatury powietrza.
zamknij keyboard_arrow_rightCzujnik temperatury wody / gruntu
Cyfrowy czujnik służący do pomiaru temperatury, którego sonda wykonana została ze stali nierdzewnej i uszczelnione wysokiej jakości materiałami izolacyjnymi gwarantując długą żywotność i stabilność pomiarową.
Stację atmesys można wyposażyć w kilka czujników tego typu i zainstalować je w różnych miejscach lub głębokościach w celu uzyskania gradientu w przekroju pionowym.
Specyfikacja
Zastosowany układ | DS18B20 |
Zakres pomiarowy | -55°C do 125°C ± 0.5°C |
Zakres zasilania | 3.3 V-5.5 V |
Długość | 10m |
Obudowa | Nierdzewna |
Rozmiar głowicy | 6 x 50 mm. |
Czujnik promieniowania słonecznego (UV, IR, VIS)
Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne może prowadzić do oparzeń, przedwczesnego starzenia się skóry, nowotworów, choroby oczu i wielu innych schorzeń. Z drugiej strony, promieniowanie ultrafioletowe jest odpowiedzialne za syntezę witaminy D3 w skórze człowieka, a jej niedobór może prowadzić do krzywicy u młodszych, rozmiękczenia kości, a u dorosłych do osteoporozy lub zniekształcenia sylwetki.
Promieniowanie ultrafioletowe jest jedną ze składowych promieniowania słonecznego, w którym, rozróżniamy 3 pasma spektralne:
- promieniowanie UV-C (100-280 nm), całkowicie pochłaniane w górnych warstwach atmosfery przez cząsteczki tlenu i ozonu,
- promieniowanie UV-B (280-315 nm), w większości pochłaniane w stratosferze przez cząsteczki ozonu i tylko niewielki procent dociera do powierzchni Ziemi,
- promieniowanie UV-A (315-400 nm), pochłaniane w stopniu minimalnym przez ozon w stratosferze i w większości dociera do powierzchni Ziemi.
Natężenie promieniowania UV na powierzchni Ziemi jest zależne głównie od całkowitej zawartości ozonu w atmosferze, kąta zenitalnego Słońca (SZA), czyli odległości kątowej Słońca od zenitu oraz od zawartości aerozoli w atmosferze. Natężenie promieniowania UV zmienia się w zależności od szerokości geograficznej, pory roku i pory dnia, osiągając największe wartości w tropikach, latem i w południe.
Stację atmesys wyposażyć można w wielokanałowy, cyfrowy czujnik światła pozwalający na wykrycie światła UV, światła widzialnego i światła podczerwonego, dostarczając pełną informację w odniesieniu do aktywnego promieniowania słonecznego.
Wynik pomiaru przedstawiony zostanie w formie natężenia spektrum widzialnego w luksach (lux) lub watach na metr kwadratowy (W/m2), a pomiar natężenia promieniowania ultrafioletowego w Skali Indeksu UV zawierającej się między 0 a 16. W Polsce jak i prawie na całym świecie, nie spotyka się wartości większych niż 11.
Specyfikacja
Długość fali: od 280 nm do 950 nm
Temperatura pracy: od -45 °C do 85 °C
Praca w zakresie do 128 kLx (bezpośrednie światło słoneczne)
Rozdzielczość 100 mLx, możliwość pracy w zacienieniu
Dynamiczna praca w dwóch zakresach ADC : od 1 do 128 kLx
Dokładny pomiar natężenia światła otoczenia z wykorzystaniem algorytmu korekcji światła podczerwonego IR
Czujnik prędkości i kierunku wiatru (anemometr mechaniczny lub ultrasoniczny)
Możliwe jest wykorzystanie mechanicznego czujnik prędkości i kierunku wiatru (anemometr) lub ultrasonicznego.
Czujnik mechaniczny charakteryzuje się bardzo szerokim zakresem pomiarowym (do 89 m/s). Sensor wyposażony jest w osłonę antyszadziową. Urządzenie posiada bardzo dobry stosunek ceny do jakości, co stanowi o jego znacznej popularności.
Ultradźwiękowy czujnik prędkości i kierunku wiatru jest kompaktowym i wytrzymałym urządzeniem, bez ruchomych części. Ponieważ jest on ultradźwiękowy, może zmierzyć bardzo niskie prędkości wiatru do 0,4 m/s (w porównaniu do 1,0 m/s dla czujników mechanicznych).
Specyfikacja anemometru mechanicznego
Parametry: | Prędkość wiatru | Kierunek wiatru | ![]() |
Zakres pomiarowy: | 0 ÷ 89 m/s | 0 ÷ 355° | |
Rozdzielczość: | 0,5 m/s | 1 (0 ÷ 355°) | |
Dokładność: | ±1,1 m/s lub 5% w zależności który jest większy | ±2 | |
Próg czułości: | 1 m/s | 1 m/s | |
Definicja pomiarów: | Prędkość wiatru uśredniana jest dla interwału pomiarowego (4s) Szkwał: największa wartość prędkości wiatru zarejestrowane podczas interwału |
Wektor kierunku wiatru uśredniany jest dla interwału pomiarowego (4s) | |
Temperatura pracy: | -40 ÷ +65°C |
Specyfikacja anemometru ultrasonicznego
Parametry: | Prędkość wiatru | Kierunek wiatru | ![]() |
Zakres pomiarowy: | 0 ÷ 40 m/s | 0 ÷ 359° | |
Rozdzielczość: | 0,4 m/s | 0,1 | |
Dokładność: | ±0,8 m/s lub ±4% odczytu, w zależności od tego, która wartość jest większa | 0,2 ÷ 3 m/s: ± 4 stopnie; >3 m/s: ± 2 stopnie |
|
Próg czułości: | 0,1 m/s | 0,1 m/s | |
Definicja pomiarów: | Prędkość wiatru uśredniana jest dla interwału pomiarowego (4s) Szkwał: największa wartość prędkości wiatru zarejestrowane podczas interwału |
Wektor kierunku wiatru uśredniany jest dla interwału pomiarowego (4s) | |
Temperatura pracy: | -15 ÷ +55°C |
Czujnik jakości powietrza, pyłów zawieszonych PM10 i PM25
Zastosowany czujnik stężenia pyłu zawieszonego działa w oparciu o zjawisko rozpraszania światła laserowego na cząstkach pyłu zawieszonego. Fotodetektor o dużej czułości umożliwia detekcję cząstek o rozmiarach 0,3 um (np. dymu papierosowego) – dla rozmiarów >= 0,5 um czujnik wykazuje 98-procentową skuteczność detekcji.
Niewielki, zintegrowany moduł czujnika pyłu, wyposażony został we wbudowany wentylator, zapewniający właściwy przepływ powietrza przez komorę pomiarową sensora. Urządzenie zostało zintegrowane wewnątrz osłony radiacyjnej ATMESYS i może pracować w temperaturach otoczenia od -20 oC do +50 oC.
Poniżej przedstawiono schemat i zasadę działania czujnika:
- Powietrze zasysane jest przez wentylator znajdujący się w osłoniętej strefie klatki radiacyjnej stacji
- Próbka powietrza przemieszcza się przez komorę detekcji, gdzie następuje pomiar z wykorzystaniem metody rozpraszania światła do wykrywania i zliczania cząstek w zakresie stężeń od 0 µg/m3 do 1000 µg/m3. Cząstki rozpraszają wiązkę laserową co zostaje zarejestrowane przez konwerter fotoelektryczny, który przetwarza sygnał na stężenie cząstek stałych w analizowanym powietrzu.
- Analiza i obliczenia zawartości pyłów o różnym rozmiarze cząstek następują w czasie rzeczywistym (4). Mierząc czas przelotu cząstek przez układ optyczny czujnik szacuje ilość cząstek pyłów o rozmiarze nie przekraczającym: 0.5, 1.0, 2.5, 5.0 i 10 μm, podając jednocześnie wyniki: wagowo (w μg/m 3) oraz ilościowo (sztuk/cm3), udostępniając te szczegółowe dane stacji pomiarowej ATMESYS.
SpecyfikacjaCzułość:
50% dla 0,3 μm
98% dla 0,5 μm i większych
Czas odpowiedzi: poniżej 10 s
Temperatura pracy: od -20°C do 50°C
Czujnik opadów
Czujnik opadu (deszczomierz, ombrometr, pluwiometr) jest urządzeniem niezbędnym , dla oszczędnego i praktycznego sterowania nawodnieniem.
Czujnik podczas opadów zlicza intensywność opadów deszczu, a stacja ATMESYS może zapobiec niepotrzebnemu zawadnianiu automatycznie wyłączając zewnętrzne systemy. Pozwala to na znaczne oszczędzanie wody oraz zapobiega nadmiernemu nawodnieniu naszych roślin.
Specyfikacja
MIERZONE PARAMETRY | opady atmosferyczne | ![]() |
ZAKRESY POMIAROWE | 0 mm do 9999 mm | |
ROZDZIELCZOŚĆ | 0,1 lub 1 mm | |
Dokładność pomiaru (absolutna) | ±0,1% | |
Dokładność pomiaru (względna) | ±1% | |
Max. intensywność opadu | 120 mm / min. | |
Rozdzielczość | 0,001 mm / 0,01 mm |
Czujnik wyładowań atmosferycznych
Czujnik wyładowań atmosferycznych zastosowany w stacji atmesys bazuje na wyspecjalizowanym układzie scalonym AMS AS3935 Franklin, którego nazwa pochodzi od nazwiska Benjamina Franklina, wynalazcy piorunochronu. Po wykryciu wyładowania atmosferycznego w promieniu 40km, powoduje wyzwolenie impulsu i określenie odległości od wyładowań atmosferycznych, intensywności oraz częstotliwości. Uzyskane informacje pozwalają na dokładne odtworzenie mapy burz oraz prześledzenie ich przebiegu z każdym uderzeniem pioruna. Odpowiednio wczesne wykrycie wyładowań atmosferycznych również zmniejsza ryzyko wypadku podczas pracy na roli. Czujnik odznacza się znakomitą odpornością na zakłócenia radioelektryczne.
Maksymalny zasięg wykrywania: 40 km w 15 krokach
Rozdzielczość zasięgu wykrywania: od 1 km do 4 km
Rozdzielczość intensywności: 21-bit, od 0 do 16777201
Czujnik natężenia hałasu
Wykrywanie przekroczenia natężenia dźwięku powyżej ustalonego poziomu jest pożyteczną, a jednocześnie prostą do zinterpretowania informacją.
zamknij keyboard_arrow_rightSpecyfikacja
Ogólna charakterystyka układu
Mikrokontroler: | STM32G071RBT6 STM32F413VGT6 ESP32-WROOM-32D |
Częstotliwość: | 16 MHz |
SRAM: | 320 kB |
ROM: | 1 MB |
SPI FLASH: | 8 MB |
Waga: | 20 g |
Wymiary: | 73.5 x 51 x 13 mm |
Zakres temperatury pracy: | [-30 ºC, +70 ºC]* |
Zegar: | RTC (32 kHz) |
Charakterystyka prądowa
Napięcie baterii: | 5.3 – 7.2 V |
Zasilanie z panelu PV: | 6 – 30 V – 300 mA |
Charakterystyka prądowa
Synchronizacja danych (CPU + co-CPU + Radio): | 50 mA ~ 100 mA |
Hibernacja: | 55 µA |
Wejścia/Wyjścia
1x i2c |
1x SPI |
6x wyjście cyfrowe I/O |
5x wyjście analogowe |
2x UART |
4x RS485 |
1x RS232 |
1x SDI-12 |
1x CAN |
1x USB |
Komunikacja
GSM NB IoT + 4G/3G/2G: | Tri-Band FDD-LTE GPRS/EDGE 900/1800Mhz B3/B8/B20/B28 |
GNSS: | GPS,GLONASS and BeiDou/Compass, Galileo, QZSS |
Wifi: | 802.11b/g/n do 150 Mbps |
Bluetooth: | v4.2 BR / EDR i Bluetooth LE |
LoRa: | SX1278 – 868 Mhz (LoRa Range: 100 m ~ 3 km) |
Interwał pomiarowy LoRa:1 | 1s – 1h NBIoT: 1s – 1h |
Interwał logowania LoRa:2 | 5min – 1h NBIoT: 5min – 1h |
Interwał transmisji danych LoRa:3 | 5min – 15min NBIoT: 15min – 24h |

![]() | ![]() | ![]() | ![]() | ![]() |
1Interwał pomiarowy, logowania oraz transmisji danych może zostać dostosowany do potrzeb klienta I ustawiony z poziomu panelu klienckiego na serwerze.
1Interwał pomiarowy: definiuje częstotliwość odbierania pomiarów z podłączonych czujników. Wartość zależy od możliwości technicznych indywidualnych czujników oraz charakterystyki parametrów fizykoklimatycznych.
2Interwał logowania: definiuje częstotliwość przeliczania otrzymanych danych pomiarowych na minimalne, średnie i maksymalne wartości, które zostały zagregowane w tym okresie
3Interwał transmisji danych: definiuje częstotliwość przesyłania zapisanych danych do serwera atmesys.
4Interwał logowania w trybie Live utrzymuje sesję połączenia modemu GSM przesyłając strumień danych pomiarowych w czasie rzeczywistym
Interwały logowania i transmisji danych dla modułów pomiarowych komunikujących się za pomocą LoRA są takie same.
Poznaj szerokie zastosowanie naszych produktów: